Fale radiowe – nowoczesny sposób odmładzania skóry

Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce dla wielu osób może brzmieć jak coś całkowicie abstrakcyjnego, niemniej terapia przy ich użyciu na dobre wpisała się w ofertę, jaką posiada nie jeden salon kosmetyczny. Jak działają fale radiowe?

Fale radiowe to nic innego jak promieniowanie, które poprzez rozgrzanie włókien kolagenowych do temperatury w granicach 45-60 stopni Celsjusza, umożliwia ich przebudowę i poprawę jakości skóry bez konieczności naruszania naskórka. Dzieje się tak dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie, czego zmarszczki ulegają wypełnieniu oraz zwiększa się poziom gęstości, napięcia i elastyczności skóry. Zabieg ten może być przeprowadzony na dowolnie wybranej części ciała. Umożliwia on skorygowanie owalu twarzy oraz wyrównanie kolorytu skóry, poprawę kondycji skóry szyi i dekoltu, lifting pośladków, jak również redukcję występującego cellulitu możliwą dzięki kontrolowanemu podgrzaniu głębokich podskórnych warstw tłuszczu. Czy są jakieś przeciwwskazania do poddania się zabiegowi przy użyciu fal radiowych?

Zanim wykwalifikowany kosmetolog z Gdańska (gabinety kosmetyczne Gdańsk – https://swiaturody.com/gdansk,kosmetyczka,9.html) przystąpi do przeprowadzenia zabiegu, z pewnością najpierw przeprowadzi z klientką szczegółowy wywiad mający na celu wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań do zastosowania fal radiowych. Są nimi: świeża opalenizna, cera naczyniowa, choroba nowotworowa, bycie w ciąży lub w okresie karmienia piersią oraz posiadanie metalowych implantów w bliskim obszarze części ciała wybranej do zabiegu. Co będę odczuwać w trakcie i po zabiegu?

Oddziaływanie na skórę przy pomocy fal radiowych jest praktycznie bezbolesne. Jedyne, co można odczuwać w trakcie trwania zabiegu to uczucie delikatnego ciepła w miejscu, na które w danej chwili pada wiązka promieniowania. To wrażenie ciepła wraz z odczuciem ściągniętej skóry może towarzyszyć klientce do kilku godzin po odbytej sesji. Możliwe jest także miejscowe zaczerwienienie skóry, które powinno szybko zniknąć. Kiedy efekty terapii będą widoczne?

Pozytywne rezultaty poddania się zabiegowi przy użyciu fal radiowych są widoczne już po pierwszej sesji. Jednak nie zobaczysz ich zaraz po wyjściu z salonu, gdyż trzeba poczekać kilka dni aż deficyt włókien kolagenowych zostanie uzupełniony. Dla osiągnięcia trwalszych rezultatów, zaleca się poddanie serii 6-8 sesji trwających od 15 do 30 minut. Dlaczego warto sięgnąć po fale radiowe? Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce to nowoczesna forma odmładzania skóry mogąca konkurować z inwazyjnymi i często bolesnymi zabiegami medycyny estetycznej. To sprawdzona, szybka i przyjemna forma regeneracji, ujędrnienia, odżywienia i korekty wyglądu wybranej części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>