Dlaczego warto wybielić zęby?

Piękny uśmiech jest marzeniem każdego, nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak wielka potrafi być jego waga. Nie tylko właściciel ładnego uśmiechu czuje się lepiej, lecz także osoby w jego otoczeniu postrzegają go jako człowieka pogodnego, czego życzyłby sobie chyba każdy. Aby tak się stało warto zadbać o zęby: zdrowe, proste i białe sprawią że na co dzień powodów do uśmiechu będzie więcej. Oczywiście konieczne są regularne wizyty kontrolne u dentysty, dobrym pomysłem jest wybielenie zębów.

Jakie są wskazania do wybielania zębów?

Każdy zdaje sobie sprawę, że wybielanie nie jest zabiegiem niezbędnym, by zęby były zdrowe lecz ze względów typowo estetycznych, mimo to cieszy się on dużą popularnością. Jak w przypadku właściwie każdego zabiegu warto zapoznać się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do jego wykonania.

Wskazania:

– chęć usunięcia przebarwień, które pojawiają się na zębach od momentu ich wyrznięcia;
– wybielanie zębów ze względów stricte estetycznych;
– rozjaśnienie zębów martwych oraz przebarwionych, których barwa znacząco odbiega od koloru pozostałych zębów.

Przeciwwskazania:

– wiek – zależnie od gabinetu pacjent nie może mieć mniej niż 16-18 lat;
– nadwrażliwość zębów;
– ciążą oraz czas, w którym kobieta karmi piersią;

Mogą istnieć także inne czynniki uniemożliwiające wykonanie zabiegu, jak na przykład alergia na któryś ze składników wybielających. Właśnie dlatego zabieg powinien wykonywać doświadczony i zaufany dentysta. Kraków jest miastem, w którym nie brakuje stomatologów znających się na rzeczy, dobry fachowiec podczas konsultacji poprzedzających zabieg wybielania przeprowadzi dokładny wywiad, by przekonać się czy wybielanie może zostać wykonane.

Jak dbać o zęby po zabiegu?

Dokładne wskazania dotyczące diety oraz wizyt kontrolnych z pewnością da krakowski dentysta wykonujący zabieg. Aby mieć pewność, że efekt wybielania się utrzyma przez dwie doby po wykonaniu zabiegu trzeba stosować tzw. białą dietę. W praktyce oznacza to rezygnację z napojów, które mogą zabarwić zęby czyli przede wszystkim kawy, herbaty, czy czerwonego wina. Unikać należy także jagód, buraków oraz innych mocno barwiących owoców i warzyw. Przez 48 h palacze nie powinni palić papierosów. Istotne jest także, aby początkowo unikać używania kolorowej pasty do zębów, może ona bowiem zabarwić zęby.

Jedno przemyślenie nt. „Dlaczego warto wybielić zęby?

  1. Trzeba pamiętać, że przed wybielaniem fajnie jest usunąć kamień, wtedy efekt będzie lepszy i trwalszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>